DIABALANCE DOSE R - A vércukor egyensúlyáért
A vércukorszint egyensúlyáért
60 kapszula
A fahéj kivonat az egészséges életmód részeként hozzájárulhat a szervezet szénhidrát egyensúlyának fenntartásához, az egészséges szénhidrát-cukor anyagcseréhez!
A fahéj története végigkíséri az emberiség történetét. A legkorábbi gyógyfüves feljegyzések már említést tesznek róla 5000 évvel ezelőtt, mint fontos egészségügyi hatásokkal rendelkező fűszernövényről. A két legfontosabb faját, a verumot és az aromaticumotkincsként kezelték, értékük meghaladta az arany értékét. A fűszerkereskedők titokban tartották az útvonalakat a fahéj ősi hazája, Burma és Ceylon felé. Vasco de Gama és Kolombusz utazásait is egy új fahéj útvonal megtalálása inspirálta, háborúkat vívtak és kontinenseket fedeztek fel a fűszer iránti lázas kutatás közben.
Mintegy 300 éven át harcoltak egymással portugálok, franciák és angolok a fahéj kereskedelmi monopóliumának megszerzéséért. Valóságos fűszerháború dúlt, amely emberáldozatokat is követelt. A Fűszer-szigetekről 1522-ben Magellán hajóiból csak egy tért vissza, ám több száz mázsa fűszerrel megrakodva.
A héberek, görögök és rómaiak a fahéjat fűszernek, illatszernek és gyógyszernek /emésztési zavarokra esetén/ egyaránt használták, míg az egyiptomiak balzsamokba keverték bele. A keresztes lovagok szerelmi bájitalt készítettek belőle, a XII. században pedig Hildegard von Bingen már homloküreg-gyulladásra, megfázásra és náthára javasolta. A XVII. században Európában ismét csak a konyhában alkalmazták. Gyógyító képességeit a XIX. században fedezték fel újra, gyomor- és méhbántalmakra használták.
Napjaink kutatói fehér köpenyt viselnek és a tudomány felfedezetlen vizein utaznak mialatt őket is a fahéj inspirálja. Amikor ezen ősi fűszer aktivitását vizsgálták, egy új földrész felfedezésének érzését élték át, amikor kirajzolódott számukra a fahéj anyagcserére gyakorolt hatása. Az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériuma (USDA) és más előkelő kutatóintézetek vizsgálatai feltárták a fahéj szerepét a cukor energiává történő átalakításában.
A fahéj vércukorszintre kifejtett hatását Richard Anderson és munkatársai fedezték fel. A fahéjnak több hatóanyaga van, de a vércukorszintet vizsgáló kutatások ezek közül csak egyet emeltek ki, egy vízoldható polifenol molekulát, amit MHCP-nek (methylhydroxy chalcone polymer) neveznek. Ez a MHCP képes az inzulin hatását utánozni, aktiválni annak sejtfelszínen található receptorát, és szinergista módon együttműködni a hasnyálmirigy vércukorcsökkentő tulajdonságú hormonjával.
A fahéj nagy mennyiségben tartalmaz antioxidánsokat (főként fenolt), ezáltal hatékonyan csökkenti a magas vércukorszint által okozott szövetkárosodásokat és gyulladásokat, illetve képes megelőzni a szívbetegségeket és az idő előtti öregedést. Baktérium-, gomba- és vírusölő tulajdonságokkal is rendelkezik, ezért gyulladásos folyamatokban is előnyösen használható.
A Ceyloni fahéj (Cinnamomum verum)
A legjobb minőségű és a legfinomabb a Ceyloni fahéj (Cinnamomum zeylanicum)
Ennek a fahéjnak a másik neve Valódi fahéj. Nem véletlenül. A többi fahéjfajta ízre, és beltartalomra csak messziről hasonlít a Valódi fahéjra. A Ceyloni fahéj lágy, édes illatú, édes ízű, szivarszerűen lemezes szerkezetű, kézzel könnyen szétdarabolható, morzsolható. Színe világos, lágy vörösesbarnától a sárgásbarnáig változik. A színe alapján nem lehet tehát meghatározni, (és ez a Cassiára is igaz) mert nemcsak a beltartalmi értéke, de a színe is változó, elsősorban a talajviszonyoktól függően. A Ceyloni fahéj Sri Lankáról (Ceylon), és Myanmar-ból (Burma) származhat.
A Cinnamomum Cassia, más néven kínai fahéj
A kínai termesztésű Cassia-nak a legmagasabb az illóolaj tartalma, ezért az illata is intenzívebb, mint a többié. (Ezért is hívják még a Cassiát Cinnamonum Aromaticum-nak is. Ha tehát nem étkezési célra használjuk, hanem csak illatosításra, akkor célszerűbb ezt vásárolni. A kínai Cassia onnan ismerhető fel, hogy nem hántják olyan nagy körültekintéssel, ezért cakkos a széle. Olyan is előfordul, hogy nem kis tekercsekben van, hanem összevissza szaggatott darabokban, a külseje pedig egyenetlen, néha szürkés árnyalatú. Kínából származó Cassiával darabosan ritkán lehet találkozni hazánkban. A Magyarországon kapható őrölt Cassia fahéj is indonéz eredetű.
A világon elsőként büszkén mutatjuk be a fahéj e két fajából szuperkritikus extrakcióval nyert kivonatunkat, amely biztosítja ezen értékes fűszer biológiailag aktív komponenseinek széles spektrumát. A Diabalance Dose R dózisbiztos (Dose Reliable) módon tartalmazza a fahéj fenoljainak és aldehidjeinek teljes skáláját. A Diabalance Dose R minden kapszulája ezen értékes növény ősi ígéretét zárja magába.
Az Organic Mission szuperkritikus gyógynövény kivonatai
TELJES SPEKTRUMÚ, OLDÓSZERMENTES, SZUPER POTENS
A szuperkritikus szuper tisztát, szuperhatásosat, széles spektrumút és oldószerek nélkülit jelent. A természet legjobb gyógynövényeiből kivonjuk és erősen koncentráljuk (akár 250-szeres mértékben) az értékes összetevőket. Nem választjuk szét az egyedi összetevőket és nem adunk hozzá mesterséges adalékanyagokat. A természet bölcsességét adjuk át annak komplexitásával az Ön számára a gyógynövény természetes, organikus árnyalataival. A szuperkritikus kivonási folyamat valójában a legfinomabb módszer a növény érzékeny vegyületeinek kinyerésére oly módon, hogy közben megmarad annak hatásossága és stabilitása. Más cégekkel ellentétben nem használunk veszélyes kémiai oldószereket a kivonatolási eljárás során, így azokat nem is kell a folyamat végén semlegesíteni. Oldószerként a növényeket éltető gázt, a szén-dioxidot használjuk, amely a kivonási eljárás végén a levegőbe távozik. Amikor Ön beveszi az Organic Mission szuperkritikus kivonatait, sem Önnek, sem pedig a környezetnek nem kell küzdenie az oldószerekkel.
ORGANIKUS alapanyagok
ENERGIADÚS, VEGYSZERMENTES, GENETIKAILAG NEM MANIPULÁLT
A felhasznált alapanyagok minősége alapvetően meghatározza egy termék minőségét. Ez fokozottan igaz a táplálékkiegészítőkre, mivel ebben az esetben a termék biológiai hatékonysága az összehasonlítás mércéje. Csak a legjobb minőségű alapanyagokból lehet a leghatékonyabb termékeket előállítani. Csak az organikus termesztéssel előállított „bio“ alapanyagokról mondható el, hogy nem terhelik a szervezetet a nagyüzemi mezőgazdaság által használt vegyszerekkel, nem tartalmaznak genetikai kísérletezéssel manipulált fajokból származó alapanyagokat. Az organikus termesztésből származó alapanyagok hatóanyagtartalma és biológiai értéke kimagasló.
A vércukorszint egyensúlyáért